• yaşar okuyan

  63.
  dinledikçe insana ülkesine dair umut veren adam. dedikleri çıkar mı bilmiyorum. insanın sadece "ay hadi inşallah" diyesi geliyor.
  1 ... zurarda
 • muharrem ince

  2280.
  trollerin saldırarak kendilerini boşuna yordukları cumhurbaşkanı adayı.
  be troller, yazdıklarınızdan chpli olmadığınız gayet belli. siz milleti gerizekalı mı sanıyorsunuz? 16 nisanda bu troller mhp tabanını tavlamak için mhpli rolü yaptılar. şimdi de 24 haziran için chp tabanına oynamaya çalışıyorlar chpli rolü yaparak. maalesef çabalarınız boşa gidecek. nasıl mhp tabanının çoğunu inandıramadınız, chp tabanının hiçbirini inandıramayacaksınız. çünkü bu işler öyle olmuyor.

  kazanır mı kazanamaz mı bilemem. ikinci turda kendisine oy vereceğim. kendisine nagehan alçı argümanlarıyla sallayan troller de şunu iyi bilsin, bazılarının aksine bu adamın çıktığı programları veya mitingleri izliyoruz ve ne dediğini çok iyi biliyoruz. öyle bir tarafınızdan sallayarak veya lafları çarpıtarak "şunu dedi, bunu dedi, şunu yaptı" diyerek muharrem ince'yi karalayabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
  5 -4 ... zurarda
 • geert wilders

  84.
  gittiği yerde, kaçtığı yerin normlarına göre yaşamaya çalışıp hayatı millete zehir eden ortadoğulu-kuzey afrikalı göçmenler sayesinde yükselmiş, tipi çok komik hollandalı bir siyasetçi.

  bu adamın dediklerinin bir kısmı gerçekten doğru. ona lafım yok. aynısını suriyeliler için biz de söylüyoruz, ama bu adam bokunu çıkarıyor. resmi twitter adresinde "hollandistan" diye bir video paylaşmış. insanları bu şekilde "ifşalar" gibi hedef göstermenin mantığı nedir? bir siyasetçiye bu yakışır mı?

  göçmenler sorun ve terör oluşturdukça bu ve bunun gibi adamlar avrupa'da illa ki güçlenecek. adam hollanda'da yaşayan faslı gençlerin %60'ından fazlasının sicili bozuk diyor. ne diyebilirsin ki? rakamlar doğruysa bunun üzerine bir şey söylenemez. maalesef haklı.

  belki de bunun gibi sert ve ırkçı bir lider gerekiyordur göçmenlerin düzelmeleri ve gittikleri ülkelere ayak uydurabilmeleri için.
  2 -2 ... zurarda
 • an itibariyle bulunmak istediğiniz yerler

  118.
  (bkz: nepal)
  1 ... zurarda
 • muharrem ince

  1724.
  troll saldırısına tüm hızıyla uğramaya devam eden cumhurbaşkanı adayı.
  kendisine oy vermeyeceğim; en azından ilk turda.

  ama chp'ye helal olsun. troll'ler saldıracak bir şey bulamıyorlar doğru düzgün. o kadar aciz kalmışlar ki.

  anlaşılan odur ki, chp doğru tercihi yapmış.
  12 -6 ... zurarda
 • loser

  112.
  hayatınızda olmaması gereken, önce kendilerine zarar veren, sonra çevrelerindeki yakınlarına da zarar veren insan türüdür.
  loserların en zararlı özelliği arkadaşlarını da loser yapmaya çalışmaları, öyle olmadıkları zaman psikolojik baskı uygulamalarıdır. loser olduklarını kabul etmezler. onların "loser" hayat tarzı doğru olandır, diğerleri hatalıdır hep. bu yüzden çevrelerini de loser yapmaya çalışırlar. yazık.

  herkesin bir loser arkadaşı olmuştur hayatında.

  not: "ezik" kelimesi, "loser"ın tam karşılığı değildir.
  -2 ... zurarda
 • birbirine karışmayan deniz

  13.
  böyle bir şey mümkün değildir.
  ... zurarda
 • islam ın 1400 yıl boyunca orta doğu dan çıkamaması

  4.
  hatalı bir düşüncedir. dünya'da en fazla müslüman nüfusa sahip ülke hindistan, en kalabalık müslüman ülke ise endonezya'dır. biri güney asya'da, biri uzak doğudadır. afrika'da da çok sayıda müslüman ülke bulunur. arnavutluk ve bosna da yüksek müslüman nüfusu barındırır. evet, bir hıristiyanlık kadar yayılamamıştır. ama yine de dünya'da en kalabalık ikinci dini gruptur.

  not: ateistim.
  5 -1 ... zurarda
 • osmanlı torunları

  54.
  büyük bir kısmı yurtdışında yaşar. en son vefat eden aile reisleri (vikipedi'ye göre) amerikan ordusunda subaylık yapmıştır.

  yapar yapmaz, bu beni zerre enterese etmez. benim ilgilendiğim kraldan çok kralcı olanlar. o
  islam halifenize bir dönüp bakın istedim.
  2 ... zurarda
 • güney korenin kardeş ülke olmaması

  5.
  bir ingiliz atasözü der ki "ingiltere'nin dostları veya düşmanları yoktur, çıkarları vardır."

  bu bütün ülkeler için geçerlidir bence. ülkelerin kardeşi, dostu, düşmanı olmaz. çıkarları olur. o çıkarlara göre zaman zaman dostlar ve düşmanlar değişir. biz zamanında adamlara yardım ettik, çünkü nato'ya girmek istiyorduk. öyle korelilerin güzel hatırı için değil.
  2 ... zurarda
 • meral akşener

  1508.
  merak ettiğim bir husus var; madem bu kadın barajı bile aşamayacak, madem halkta bir karşılığı yok, madem çok ağır bir yenilgi alacak; e niye o zaman bu kadar saldırıyorsun bu kadına be aktroll arkadaşım? madem silik biri, bu seçimde silinip gidecek, senin reisin yine kolaylıkla kazanacak, o zaman bu öfke, bu kin, bu telaş niye?
  12 ... zurarda
 • sözsüz müzik önerileri

  759.
  Direkt albüm atarım:

  elektronik müzik:
  https://www.youtube.com/watch?v=nz1cEO01LLc+

  surf rock:
  https://www.youtube.com/watch?v=Hp7ACC3etQc+

  minimal müzik:
  https://www.youtube.com/w...v=dfwe5LiSBe0&t=3241s+

  dinleyin. sonra bana teşekkür edin. *
  ... zurarda
 • kağıtta ne yazıyor

  2.
  (bkz: uludağ forum)
  4 -2 ... zurarda
 • yatın uyuyun deli mi sikti sizi

  30.
  (bkz: evet)
  ... zurarda
 • deizm

  555.
  kabul ettiği şey "allah" değil "yaratıcı"dır.

  yani bu görüşte "allah kendisi 'peygamberime inanmayan bana inanmış olmaz' diyor yav" diyerek çelişki aramak mantıklı değildir.

  "allah" ve "yaratıcı" ayrımını doğru yapalım önce. Sonra deizmi tartışırız.
  gerçi diyanet işleri başkanının deizmi "peygamberi kabul etmeyen müslümanlar" olarak tanımladığı bir ülkede neyi tartışacağız. *

  edit: iş bu entry yukarıdaki arkadaşa gönderme entrysi değildir. onun eleştirdiği kitleyi eleştirdim. ama şimdi okuyunca sanki ona şey etmişim gibi olmuş. *
  10 -1 ... zurarda
 • surekli dini mesaj gönderen tanıdık

  16.
  dayımdır. engellenmiştir.
  dayı mayı demem engeli basarım. *
  1 -1 ... zurarda
 • osmangazi üni yi kurcaladıkça pislik çıkması

  2.
  civarında sadece anadolu üniversitesi vardır.

  esasında esogü'nün anadolu'dan ayrılmasıyla ilgili dilden dile dolanan iddialar vardır.

  denir ki anadolu biraz daha rahatlasın diye osmangazi kampüsü ayrı bir üniversite yapılır ve anadolu'daki ne kadar sevilmeyen ve "sorunlu" kişi varsa (tabii burada bahsedilen akademisyeninden tutun güvenlik görevlisine kadar bütün çalışanlar) osmangazi'ye gönderilir. sonuç itibariyle esogü gibi muhteşem acayiplikte bir okul ortaya çıkar.

  bu iddia gerçekse (ben üniversite personellerinin yalancısıyım) bu her şeyi açıklamaya yeter zaten. çünkü esogü bir nevi anadolu üniversitesinin sürgün yeri gibi bir okul.
  1 ... zurarda
 • 9 nisan 2018 akdeniz de abd rusya gerginliği

  20.
  gerilimin olduğu bölgede olduğumuz için her halükarda bizi de etkileyen durum.

  çok acayip şeyler oluyor. abd'nin ve dolayısıyla batı bloğunun bu saldırgan tavrı ortadoğuyu daha ne hallere sokacak kim bilir.
  1 ... zurarda
 • donuz

  219.
  trollere karşı kullanılması gereken yegane kalkan.

  arkadaşlar, troll gördü mü cevap vermeye falan kasmayın lütfen. gözünüzün yağını yiyeyim. alın donuza, kendi aralarında takılsın itneler.
  3 -1 ... zurarda
 • youtubeda çomarların içinden geçen gurbetçi abi

  6.
  murat özün reistir. severek izlemekteyiz.

  de biri şöyle bir entry girmiş: (#39219424)

  şimdi üstteki entryye cevap vererek formatı siken kişi olmak istemiyorum ama bu arkadaş aklınca laf salatası yaparak haklı çıkmaya mı çalışmış, yoksa uykusuzluktan mı böyle bir entry girmiş bilemedim.

  zemzemi fazla kaçırmış olabilir.

  neyse, ben de kendisi gibi ad hominem yapmayacağım. murat özün bu videolarında nesnel gerçekleri gösteriyor. alıyor parasını alışverişini yapıyor. buna cevap veremeyen arkadaşlar da hemen kendisinin kişiliğine saldırıyorlar.

  e be kardeşim, bu adam pisliğin önde gideni olsa, lümpen olsa, salak olsa, kötü niyetli olsa, yine de bu dediklerinin gerçekliğini değiştirir mi? biraz kafanı çalıştır be kardeş. bu insanlar senin benim gibi bu ülkede yaşayan insanlara bir şey göstermeye çalışıyorlar. biraz kendinize gelin. bu ülkede haksızlık sadece muhalif kesime yapılmıyor.
  6 -1 ... zurarda
 • yeni şeyler getiriyorum