• lisans mezunu vs önlisans mezunu

  16.
  sektöre girdiğinizde pek bi' fark etmez bu.

  işte askerliği belki ertelemenize yarar. onun dışında yurtdışına gidip orada yaparsanız oturma izniniz olur falan.

  türkiye'de kalacaksanız ve üniversitede kalmayı düşünmüyorsanız,ha lisans, ha önlisans, ha yüksek lisans...
  1 ... zurarda
 • ibrahim denen yazarın nicki

  3.
  kendisinin zall olduğundan şüphelenmekteyim.
  doğum adı ismail "ibrahim" alpen'dir. *
  1 -1 ... zurarda
 • film izleme sitelerinde artık film izlenememesi

  1.
  bir süredir yaşanılan durum.

  bu sitelerin en büyüklerinden olan 720pizle ve unutulmazfilmler gibi sitelerde artık doğru düzgün film izlenememektedir. linklerin çoğu çalışmamakta, çalışanlar ise son derece sikko video oynatıcıları olmaktadır.

  aradım çıkıp sokaklara, gezdim dolaştım, iyi bir site bulabilmek için. öneriler aldım, fakat yok. niyeyse özellikle kült filmlerin linkleri çalışmıyor. nerede sikko film var, o izlenebiliyor ama.

  netflix reis savaş mı ilan etti bu sitelere nedir. daha önce dizimag gibi sitelerin başına gelen bu sefer film sitelerinin mi başına geldi?

  evet çıldırdım! film izleyememekten çıldırdım!
  15 ... zurarda
 • iktirdar için önceki yetersiz sonraki haindir

  2.
  bayezid'in babasına söylediği sözü anlamlandırmak için söylemiştir ilber hoca. yani demeye getirdiği "fatih müslümandı, bayezid iftira atıyor".
  2 ... zurarda
 • 8 ocak 2018 ohal in tekrar uzatılması

  2.
  (bkz: ya ne olacağdı)

  seçime ohal şartlarında sokacaklar bizi. amaç bu zaten.
  8 -2 ... zurarda
 • tinder mı lan burası

  4.
  ara ara akla gelen sorudur.
  ukrayna'daki kadınların "ukrayna genelev değildir" diye yürüyüş yapması gibi ben de "uludağ sözlük tinder değildir" yürüyüşü yapacağım. eved.
  5 -1 ... zurarda
 • uludağ sözlük

  21021.
  bitişinin temel sebebi reytinglerinin düşmesidir. haliyle artık iyi bir gelir kapısı olmayan uludağ sözlüğü yönetim de pek iplememektedir. çoğu ekşici artık uludağ sözlüğün varlığından haberdar değildir. eskiden buranın da ekşi kadar olmasa da bir ağırlığı vardı.

  bu kadar az aktif yazar olunca da drama kaçınılmaz oluyor. adamlar öbür tarafta lord eddard stark vs. gibi yazarlar üzerinden siyasi tartışmalara giriyorlar, adamın çalıştığı üniversite bile açıklama yapmak zorunda kalıyor. (ha bir sike yaramadı, o ayrı)

  burada 3-4 tane yazarın birbirine yürümesi ve ardından yaşanan dramalar konuşuluyor. gündem bu olmuş. komik lan. *
  ve ayrıca;
  (bkz: tinder mı lan burası)
  2 ... zurarda
 • ibrahim e o konuda ben de çok kırgınım

  1.
  alternatif uludağ sözlük yazarı beyanatı.

  bu arada:
  (bkz: ibrahim kim) *
  1 -2 ... zurarda
 • tengir budun

  515.
  (bkz: ibrahim kim)

  vay anasını, millet ekşi'de lord eddard stark'lı ifşa yapar, gündem olur; biz burada drama yaşıyoruz.

  neyse, ne olduğunu bilmesem de olur... *
  2 ... zurarda
 • uzak doğu

  30.
  mahallenindilencisi adlı yazarın anavatanıdır, özlüyordur.
  ... zurarda
 • arif v 216

  264.
  genel olarak bu kadar acımasız eleştirin sebebini içeriğindeki politik göndermeler olduğunu düşünmekteyim. film dekor&kostüm ve tarz olarak türkiye'de eşi benzeri olmayan bir yapım.

  muhtemelen birilerine çok dokundu bu siyasi duruş.
  11 -5 ... zurarda
 • kürdistan sahil güvenlik komutanlığı

  2.
  erbil'in hareketli gece hayatında içip içip erbil koyunda tekneyle denize atlayan alaman turistleri korumaya yemin etmiş komutanlık. eved.
  1 ... zurarda
 • slav kızlarının neden bu kadar güzel olması

  6.
  yani kilolu olmamaları veya uzun olmalarıyla alakası olmayan durum. yüzleri de çok güzel çünkü. esmeri de, beyazı da. insan gerçekten hayr.... neyse.

  merak ediyorum sadece bize mi bu kadar güzel geliyor acep? mesela bir vietnamlı için de slav kızları güzel mi? falan filan...

  not: erkekleri de çok tipsizdir. evet.
  2 ... zurarda
 • zafer algöz

  111.
  ayça tekindor'a ettiği lafta haklıdır. terbiyesiz bir şey dememiş, küfür etmemiş, hakaret etmemiş. yanındayız zafer başgan!!!!!
  3 -5 ... zurarda
 • flört

  295.
  ayıp değildir, yanlış değildir. flört eden kişi şerefsiz veya orospu olmaz. kadın erkek ilişkilerini ne sanıyor bizim millet anlamak güç. flört etmek ahlaksızlık değildir, olması gereken bir şeydir.
  3 ... zurarda
 • arif v216

  2.
  sözlükte ilgi görmemiş bir film. sadece 2 entry var. *
  millet arif v 216 filminden fırsat bulamadıysa demek ki. *
  3 -1 ... zurarda
 • eskişehir

  2313.
  kara "sefalet" diyenleri göstermiş başlıktır. neymiş, arabaları kayıyormuş, hayvanlar donuyormuş. biz edebiyat yapan ergenlermişiz.

  yağmasın amk o zaman. sanki deprem olsun diyoruz. adamın dediğine bak.

  heeeeç! *

  edit: doğanın belli bir dengesi var. eskişehir'de bu dönemlerde hava soğur, kar yağar. bu olması gerekendir. şehirde bilinçsiz götler yüzünden sokağa terk edilmiş kediler ve köpekler donuyor olabilir (ki bu doğanın değil, insanların suçu), ama anadolu'nun yaban hayatı ne olacak? iklimin mına koyulursa bu onlar için iyi mi olacak? heeeç ki ne heeeç! *
  5 -1 ... zurarda
 • eskişehir

  2305.
  yılbaşından bir kaç gün önce hafif bir kar yağmıştır. ama yağış o yağış. resmen gündüzleri ilkbahar havası var. küresel ısınma var derlerdi, inanmazdım. her sene biraz daha ısınıyor şehir.

  yağsa da karda yürüsek şöyle bi' ....
  3 -1 ... zurarda
 • arif v 216

  214.
  hakkında çok acımasız eleştirilerde bulunulan film.

  yarım saat sonra gireceğim filme. gece de filmden çıkınca editlerim bu entryyi. bakalım millet bu kadar eleştirmekte haklı mı haksız mı.

  3 saat sonra gelen edit:
  film gayet güzel. insanların zevkleri farklı olabilir, ama bu film bu kadar olumsuz eleştiriyi kesinlikle hak etmiyor. iyi kötü film kültürü olan bir insanım. belki yüzlerce film izledim. dünya sinemasını da yakından takip ederim. şuraya getirmek istiyorum meseleyi; tipik "güleyim geçeyim" kafasındaki bir izleyici değilim.

  filmin dekorları, kostümleri, karakterleri o kadar güzel ki. efektlere laf edenler olmuş. allah aşkına, bu bir komedi filmi. interstellar kalitesinde efekt mi bekliyorsunuz? bundan çok çok daha kötü, göz siken efektlere sahip amerikan komedi filmlerinin sözlük sitelerinde yere göğe sığdırılamadığına şahit oldum. geçiniz. efektler böyle bir film için gayet güzeldi.

  espriler komikti. salon gülmekten altına sıçtı resmen. ben güldüm mü? ben pek film izlerken gülen bir insan değilim. komedi filmi izlemeyi severim, ama genelde gülmem. keyif aldığım, eğlendiğim sürece sorun yoktur. gayet de keyif aldım, eğlendim. espriler ve göndermeler gayet hoştu. "çok gönderme vardı" diye şikayette bulunan olmuş. bu kötü bir şey mi?

  zeki müren'e ayrı değinmek istiyorum. fragmanda beni hayal kırıklığına uğratmıştı. yani sesi çok kalın gelmişti. ancak "omen tonröm!" zeki müren çok çok iyiydi. en sevdiğim karakter olabilir.

  biraz fragmanda wes anderson filmi havası almıştım. ki wes anderson filmlerini seven bir insan olarak bu iyi bir şey. öyle de oldu. film wes anderson filmi tadında. (üzülerek söylemeliyim ki bir "The Grand Budapest Hotel" değil tabii, ama o tatta)

  reklam mevzusuna gelince; evet reklamlar göze batıyor. ama önceki filmleri kadar değil. reklamları gözümüze sokma konusunda daha dikkatli davranmış cem yılmaz. fakat işte, yine izleyiciyi biraz rahatsız ediyor.

  velhasıl lafı toparlamak gerekirse film çok güzel. izlemenizi öneririm. filmden memnun ayrılmayan kişiyi görmedim. buradaki ve ekşideki yazarlar neden itin götüne sokuyorlar anlamak güç. makul bir eleştiri yöneltmeden sadece "bok gibi film" deyip geçiyorlar. insan gerçekten hayret ediyor .

  buradaki yorumlara aldanmayın ve gidin izleyin. "her şey çok güzel olacak" filmini saymazsak en iyi cem yılmaz filmi olabilir. bu kadar da iddialıyım. (hokkabaz ve ali baba'yı izlemedim)
  3 ... zurarda
 • vatan sevgisi imandandır

  19.
  (bkz: hassiktir)
  ... zurarda
 • yeni şeyler getiriyorum