• tahran

  36.
  görüldüğü kadarıyla pek beğenilmeyen bir şehir.
  ama bu şehrin çok güzel bir yanı vardır. o da uzakdoğu ülkelerine istanbul'dan 2 kat daha ucuza uçabilirsiniz burada.

  şöyle ki efendim, istanbul-bangkok veya istanbul-kuala lumpur uçak bileti minimum 1800 tl'dir. genelde bu fiyata bulamazsınız ve 2000 tl'den fazla para ödemeniz gerekir.

  ancak uzakdoğunun bu iki güzide şehrine tahran'dan 1000 tl'ye uçabilirsiniz. haliyle uçakla van'a gidip (70 tl), oradan otobüsle tebriz'e, oradan da yine otobüsle tahran'a gidip (bunların fiyatını bilmiyorum), biraz daha fazla zaman harcayarak ama 700-800 tl kar ederek uzakdoğuya gidebilirsiniz.

  bunu ben de daha yeni öğrendim. kısmetse bu yaz uygulamayı düşünüyorum. gitmişken hem iran'ı da görmedim demem. ancak tahran bayağı karışık bir şehirmiş, havalimanına gitmek sıkıntıymış.

  tahran-tebriz gibi şehirleri bilen, van'dan geçiş ne kadardır bilen varsa mesajlara açığım. internette niyeyse doğru düzgün bilgi yok.

  bu açıdan bakınca tahran fırsatlar şehridir.

  bir de son zamanlarda interreyılcı reisler sayesinde popüler oldu burası. *
  3 ... zurarda
 • avast

  83.
  gün itibariyle malum "internet kesme" olayından ben de muzdaribim.
  google, youtube ve maps'e giriyor. onun dışında hiçbir siteye girmiyor. anca devredışı bırakıyorum, öyle.

  bunun çözümü olsa ne olur olmasa ne olur? bir anti virüs programı niye böyle bi' bok yer anlamak mümkün değil. belki 10 yıldır kullanıyorumdur bu programı ama her geçen gün daha da sıçmaya başladı.
  ... zurarda
 • yakın zamanda olan anıları hatırlayamamak

  5.
  depresyon belirtisi de olabilir.
  yada kişinin çok yoğun tempolu bir hayatı vardır. bu da kafa sonuçta, her şeyi alamaz. bir şeyler öğrenirken, eskileri siler. *
  1 ... zurarda
 • bordo pasaport

  6.
  cevap verildi adminler konu kilit.

  ----------
  uludağ forum total war'cular klubü

  ccc zurarda ccc
  2 -1 ... zurarda
 • ataşehir

  95.
  kadıköy, üsküdar, maltepe, beykoz ve ümraniye'ye yakın ilçedir. * *
  ... zurarda
 • me ha pe

  3.
  artık devlet bahçeli'nin de kullanması gereken kısaltma.

  reisçi olmak bunu gerektirir. *
  1 -1 ... zurarda
 • facebook sitesi

  1.
  insanların birbirlerini arkadaş olarak ekleyebildikleri sosyal paylaşım sitesi.

  ehehüeühüheü. * *
  2 -1 ... zurarda
 • uludağ sözlük sitesi

  4.
  hakkında bu kadar entry girilmesine şaşırdığım "sitesi"dir.
  10 küsur yılda insanlar kendi yazar oldukları siteyle alakalı bu kadar mı entry girerler yauuvvv. *
  1 -1 ... zurarda
 • kızlar soruyor sitesi

  4.
  (bkz: kızlarsoruyor com)

  (bkz: aramaya inanmayanlar)
  (bkz: bence arama diye bir şey yok)
  (bkz: arama diye bir şey olsaydı çocuklar ölmezdi)
  2 ... zurarda
 • mustafa kemal i putlaştırmak

  54.
  atatürk düşmanlarının kullanabildikleri argüman.

  bunun dışında atatürk'ü ve atatürkçülüğü itibarsızlaştırmak için başka safsataları da vardır bunların. atatürk'ün özel hayatı, ailesi hakkında palavra sıkmak, "kurtuluş savaşı aslında hiç yaşanmadı" demek, "atatürk alimleri astı" falan gibi salak salak laflar söylemek (binlerce kişilik silahlı ordu oluşturup devlete karşı savaşanları ne yapacaksın sevgili amına koduğum?) ve daha nicesi.

  böyle salak laflara itibar etmeyiniz. atatürk'ü putlaştırdığımız falan yok. size koyan, onun kurduğu cumhuriyetin hala yaşıyor olması.
  4 ... zurarda
 • pek foto çekinmeyen adam

  11.
  yeni yazardır, hoş gelmiştir. * *
  ... zurarda
 • milliyeççiliğin dinimizce haram olması

  4.
  doğrudur. islam milliyetçiliği yasaklar. genel olarak da arap kültürü hakimdir zaten bu dinde. bir insanın hem islamcı hem türkçü olması mümkün değildir. (bkz: ters mıknatıslanma yapar)

  "elimizde kuran ile türk milliyetçiliği yaptık" diye beyanda bulunanlara itibar etmeyiniz.

  edit: hele "allahuekber! diyerek türk milliyetçiliği yaptık" diyenlere hiç hiç itibar etmeyiniz.
  -3 ... zurarda
 • clevlet bahçeli

  2.
  adının okunuşu merak konusudur. kılevlıt" mı, "kılivlıt" mı, bilemedim. *
  ... zurarda
 • milliyetçiliğe hakaret partisi

  2.
  "milliyetçiliği ayaklar altına aldık" sloganını göklere yazan partidir.
  2 -1 ... zurarda
 • ülkücüler devlet bahçeli nin emrindedir

  3.
  buradan anladığım kadarıyla devlet bahçeli bazılarına göre peygamber mertebesinde. hiç kimsenin peşinden bu derece gitmemek gerekir. sonuçlarını genelde görüyoruz. buna iman değil, körü körüne bağlanmak denir.
  1 -1 ... zurarda
 • avuç içi deri soyulması

  1.
  aids belirtisi olabilir. * *
  ... zurarda
 • arjantin e ingilizce öğrenmek için gitmek

  3.
  yani elbette bir ingiltere yada amerika,kanada vs. kadar iyi olmaz, ama yabancı bir ülkeye gitmek (orada akademik çevrelerde veya direkt gençlerin arasında bulunduğunuz sürece) faydalı olacaktır.

  yine de arjantin'e gitmenin yanlış tarafı çok uzakta olmasıdır. maksat ingilizce öğrenmekse ve ingilizce konuşan ülkeler bütçeyi zorluyorsa, nah kıçımızın dibinde malta var. oraya gidiniz. pek çok dil okulu orada kısmen uygun fiyata bulunmakta.
  ... zurarda
 • milliyetçi hareket partisi

  5265.
  bir dahaki cumhurbaşkanlığı seçimine kadar devlet bahçeli'nin açıklamalarıyla ara ara gündem olacak, daha sonra seçim sonucu ne olursa olsun yavaş yavaş adı duyulmamaya başlayacak ve silinip gidecek partidir. bbp veya saadet kadar bile varlık gösterebilirse iyi.

  bir insan neden akp'yi destekleyen partiyi destekler ki? doğrudan akp'yi desteklemek varken. bunun mantıklı bir tarafı yok.
  2 ... zurarda
 • ikinci abdülhamid

  1225.
  türkiye cumhuriyetinin temellerini atan kişilerin onun kurduğu okullarda yetişenler olduğu doğrudur. aynı zamanda o okullarda yetişenler tarafından indirilmiştir.

  bir rivayete göre "burun" ve "tahta kurusu" kelimelerinin gazetelerde kullanılmasını yasaklamıştır. sebebi "tahta kurusu"nun "tahtın kurusun" olarak anlaşılabileceğidir. "burun" kelimesinin neden yasaklandığını açıklamama gerek var mı?
  1 -3 ... zurarda
 • kemal kılıçdaroğlu

  10969.
  burada mesela kılıçdaroğlu'nu eleştirmek değil. kılıçdaroğlu üzerinden muhaliflere saldırmak.

  ben de eleştiririm kılıçdaroğlu'nu. artık seçmeni de değilim. pkk'nın da sonuna kadar karşısındayım. ama bu nedir lan? tek tip kıyafet mevzusundan bunu mu anlıyorsunuz? bu kadarına mı kafanız basıyor? aptal mısınız siz?

  zamanında balyoz ergenekon gibi davalarda türk ordusunun önemli insanları "hain" denilerek yargılandı ve içeri atıldı. sonradan "aaaa hain değillermiş, fetö onları içeri atmış, pardon" denildi.

  şimdi de bir sürü insan içeride. evet, gerçekten suçlu olan insanlar var, gerçekten de fetöcü veya başka bir bok olan ve hapse girmeyi hakeden insanlar var. ama onların aralarında suçsuzluğu daha kanıtlanmamış insanlar da var. gazeteciler de var. bu tek tip kıyafetle sen bütün bu insanları aynı statüye düşürmüş olacaksın. yarın öbür gün suçsuz oldukları anlaşıldığında, bu insanların kırılan onurlarını nasıl düzelteceksiniz?

  bu yasa önceden olsaydı, fetö içeri attırdığı türk askerlerine aynı muameleyi yapmayacak mıydı? sizin için doğuda pkk'ya karşı mücadele eden insanlar hapse atılırken buna alkış tuttunuz, şimdi vatansever geçiniyorsunuz.

  hassiktir lan oradan! pkk ve fetöyle iş tutanlar en başından beri bunların karşısında olanları teröristlikle suçluyor.

  kılıçdaroğlu'nun pkk karşısında net bir duruş sergilememesini ben de eleştiriyorum. bu zaten chp'yi bitiren şey oldu. ama burada bu adamların demeye getirdiği şey son çıkan khk'ları eleştiren kişilere pkk-sevici demek.

  insan aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? siyasal islamcılar neden konuşarak görüşlerini yaymaya çalışmak yerine genelde şiddete başvurur biliyor musunuz? konuştukları zaman boş konuştukları için. böyle boş bir propagandadan da boş beyinler etkilenir.

  hadi eyvallah.
  -2 ... zurarda
 • yeni şeyler getiriyorum